Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS
KATEGORIJA
Tēma
 
Dienasgrāmata
Jaunrade
Jaunumi
Kritika
Notikumi
Raksti
Sarunas
Viedokļi
 • Izdevniecība "Neputns" izdod E. E. Kamingsa bilingvālo dzejas izlasi "Pavasara virpulis / Springtime Circling"
  23.05.2017

  Edvards Estlins Kamingss (Edward Estlin Cummings, 1894—1962) ir viens no ievērojamākajiem 20. gs. amerikāņu dzejniekiem, viņa dzejas izlase "Pavasara virpulis / Springtime Circling" izdota "Neputna" bilingvālajā samta dzejas sērijā. Sastādītāji Ingmāra Balode un Kristaps Vecgrāvis izlasē iekļāvuši Jāņa Elsberga, Ainas Kraujietes, Jāņa Krēsliņa, Aivara Maizīša, Viktora Kalniņa un savus atdzejojumus. Izlases redaktors – Jānis Elsbergs, sērijas dizaina autore – Anna Aizsilniece.

 • Izdevniecībā "Neputns" klajā nāk somu autora Jāko Hemēna-Antilas "Islāma rokasgrāmata"
  23.05.2017

  "Šīs grāmatas mērķis ir sniegt atbildes uz jautājumiem – gan tiem, kas izskanējuši pēdējā laikā, gan tiem, kurus būtu vajadzējis uzdot," raksta somu zinātnieks, profesors Jāko Hemēns-Antila (Jaakko Hämeen-Anttila). Grāmatu no somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse, redaktors – Arturs Hansons, savukārt dizaina autors ir Armands Zelčs.

 • Laika strāva. Muzeju nakts Raiņa un Aspazijas mājā
  18.05.2017

  20. maijā Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 sadarbībā ar interneta žurnālu "Satori" un Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozari "Kustība. Attēls. Skaņa." notiks Muzeju nakts pasākumi "Laika strāva", kas būs veltīti Aspazijai. Muzejs būs atvērts no 19:00 līdz 01:00, memoriālais dzīvoklis apskatei būs pieejams no 20:00 līdz 24:00.

 • Pieliec vēl četrus klāt, un visi 100 būs akurāt!
  18.05.2017

  20. maijā 12:00 Kalnciema kvartāla galerijā bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" atklās dzejas bilžu grāmatu sērijas BIKIBUKS ilustrāciju izstādi "Pieliec vēl četrus klāt, un visi 100 būs akurāt!"

 • Lasījumu cikla "Process" 7. tikšanās
  18.05.2017

  30. maijā Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) aicina uz septīto, šīs sezonas pēdējo sarunu cikla "Process" lasījumu, kurā piedalīsies Vilis Kasims, Arvis Kolmanis un Kristīne Želve.

 • Mārim Melgalvam un Pēteram Brūverim veltītas izstādes atklāšana LNB
  17.05.2017

  17. maijā, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) tiks atklāta izstāde Klasesbiedri, kas veltīta dzejnieku Māra Melgalva (1957–2005) un Pētera Brūvera (1957–2011) sešdesmitgadēm, informēja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

 • Klajā nākusi Noras Ikstenas triloģija
  16.05.2017

  Klajā nākusi Noras Ikstenas triloģija, ko veido trīs rakstnieces romāni — “Dzīves svinēšana” (1998), “Jaunavas mācība” (2001) un “Mātes piens” (2015). To vienojošais pavediens — mātes un meitas, kuras dažādos laikos un laikmetos cenšas noskaidrot, kā dzīvot, lai nepazaudētu savu balsi, lai nekļūtu par zvanu bez mēles.

 • Rakstnieku sarunu cikls „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?”
  16.05.2017

  Latviešu valodas aģentūra trešdien, 17. maijā kafejnīcā Grauzdētava (Rocket Bean Roastery), Miera ielā 29 turpina ikmēneša sarunu ciklu „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” Katra mēneša trešajā trešdienā notiek rakstnieku un dzejnieku sarunas par valodas un literatūras profesionālajiem jautājumiem.

 • Grāmatas „Knuts Skujenieks. Bibliogrāfija” atvēršanas svētki
  16.05.2017

  19. maijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) notiks grāmatas Knuts Skujenieks. Bibliogrāfija atvēršanas svētki.

  LNB sagatavotais personālais bibliogrāfiskais rādītājs ir veltījums izcilajam latviešu dzejniekam, atdzejotājam un literatūrkritiķim Knutam Skujeniekam (1936), kurš aizvadītajā gadā atzīmēja 80. dzimšanas dienu. Bibliogrāfiju sagatavojušas LNB Letonikas un Baltijas centra bibliogrāfes Māra Izvestnija, Agra Turlaja un Ilze Ruberte. Grāmatu ievada literatūrzinātnieces Ievas E. Kalniņas eseja par K. Skujenieku.

 • Sarunas (p)ar Andreja Upīša prēmijas laureātiem. Gunārs Priede.
  14.05.2017

  16. maijā plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Brīvības ielā 38–4, Rīgā, notiks cikla “Sarunas (p)ar Andreja Upīša prēmijas laureātiem” otrais pasākums – saruna par dramaturgu Gunāru Priedi.

 • Apgāds “Mansards” izdod Kārļa Ķezbera grāmatu “Ar domu par Latviju. Baltās un nebaltās dienās”
  14.05.2017

  Trimdas rakstnieks, žurnālists un skauts Kārlis Ķezbers (1914.2.03. Vecmokās – 2006.12.03. Čikāgā) kā liela daļa latviešu inteliģences savu radošo spēju pilnbriedā padomju okupācijas dēļ 1944. gadā bija spiests atstāt dzimteni. Jaunajā atmiņu grāmatā pirmoreiz publicētas viņa piezīmes par piedzīvoto un pārdzīvoto Latvijā 20. gs 30. gados, abu – padomju un vācu okupāciju laikā, kā arī par pieredzēto bēgļu nometnēs Vācijā. Grāmata ir velte Latvijas valsts un Latvijas skautu kustības simtgadei, tās kompozīciju veidojis publicists Arnis Šablovskis, plašu pēcvārdu sarakstījusi literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe.

 • Mīlestības paralēlās straumes
  13.05.2017

  Es nerakstu par dzeju. Neesmu rakstījusi. Parasti es rakstu par prozu. Taču, lasot Annas Auziņas dzejoļu krājumu "Annas pūra govs", domājot par dzejnieci sievieti, sievišķo subjektu, sievišķo rakstību un par sievietes vispārcilvēcisko pieredzi, šis krājums mani ļoti personiski uzrunāja. Tie ir stāsti – jo daudzos dzejoļos Anna Auziņa izstāsta stāstu –, ar kuriem varu identificēties, tāpēc rakstīšana par krājumu "Annas pūra govs" ir mēģinājums izprast un izskaidrot valodā savu pieredzi ar šo tekstu.

 • Mākslinieces portrets jaunībā jeb Dzīves svinēšana. Laima Kota „Istaba”
  11.05.2017

  Šķiet teju vai likumsakarīgi, ka latviešu īsprozā kvantitatīvi piesātināto, taču romānistikā visai neizteiksmīgo 2016. gadu ar vērienu atklāj un noslēdz Laima Kota. Ciklā „Mēs. Latvija, XX gadsimts” nu vairs atlicis sagaidīt pēdējos romānus, taču pati sērija kopš tās konceptuālajiem pirmsākumiem ir piedzīvojusi vairākas ievērojamas pārmaiņas. Pēc 2013. gada sākumā publicētā plāna romānu ciklam bija jānoslēdzas jau pagājušajā gadā; laiku starpkaru Latvijā vajadzēja aprakstīt Pēterim Pūrītim, kurš no dalības projektā atteicās: viņa vietā Kārļa Ulmaņa valdīšanas laika pretrunas ļoti specifiskā un neparastā perspektīvā aprakstīja Inga Gaile romānā „Stikli”; mūžībā aizgāja rakstniece un tulkotāja Maira Asare, kuras sākotnējā loze – 80. gadi – daļēji pārklājās ar Laimas Kotas „uzdevumu”.

 • foto autore: Anda Šulme (momenti.lv)
  Redaktores sleja
  08.05.2017

  Sveiks, Ubi Sunt lasītāj!

  Kopš pagājušā gada nogalē no lasītājiem atvadījās portāla idejas autores un redaktores Elīna Kokareviča un Jūlija Dibovska, Ubi Sunt ieturējis gandrīz pusgada pauzi.

  Pēc pauzes portāla darbībā Ubi Sunt jaunā redkolēģija – galvenā redaktore Zita Kārkla, satura redaktore Liene Kāposta, korektore Evelīna Zilgalve un projekta vadītājs Mārtiņš Laizāns – turpinās veicināt domu apmaiņu par literatūras un kultūras procesiem.

 • Augstprātīga lasītāja pārdomas. Toms Kreicbergs “Lopu ekspresis”
  13.03.2017

  Toms Kreicbergs “vidējam latviešu lasītājam” līdz šim vislabāk pazīstams nevis kā zinātniskās fantastikas stāstu krājuma “Dubultnieki un citi stāsti” (2013) autors, prestižā konkursa “Writers of the Future” (2009) uzvarētājs vai aikido melnās jostas ieguvējs, bet gan kā “šitais te, mūsējais, kas Amerikā slavens, tāpat kā Rotko”. Zināms arī tas, ka Toms Kreicbergs raksta angļu valodā un tiek tulkots latviski. Jau mazāk ļaužu zina to, ka Toms Kreicbergs ir uzstājies “TEDx” šovā un tagad dzīvo Latvijā, kur veiksmīgi praktizē sofismu.

 • Ceļā uz pārmaiņām
  22.12.2016

  Četrus gadus esot kopā ar “Ubi Sunt”, laiks ir paskrējis nemanot. Bet četri gadi – tas ir tikai oficiālais laiks. Kopš idejas rašanās brīža, ideju aprobācijas, ieinteresēto cilvēku iesaistes un daudzām citām lietām, kas nu jau nedaudz pabalējušas atmiņā, ir pagājuši gandrīz pieci gadi. Gandrīz apaļš skaitlis, bet sajūta ir tāda, ka izdarīts vairāk, nekā piecos gados varētu ietilpināt. Un tas viennozīmīgi ir bijis fantastisks laiks – fantastisks “brīnišķīga” nozīmē un fantastisks tā, it kā būtu sastapts zinātniskās fantastikas romānā.

 • Prozas lasījumi 2016 - 3. - 11. decembris
  11.12.2016

  Decembrī, jau tradicionāli nedēļas garumā norisināsies literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2016”. Šogad festivāls notiks divdesmit pirmo reizi, aicinot autorus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovēnijas, Somijas, Maltas un vēl citām valstīm vienoties domas brīvā, radošā lidojumā. Festivāla laikā no 3. līdz 11. decembrim notiks autoru lasījumi, paneļdiskusijas, radošās darbnīcas un grāmatu atvēršanas pasākumi.

 • Lasījumu „Tulkotāja meklējumi un atradumi” - 9. decembris
  09.12.2016

  Ziemas lasījumu „Tulkotāja meklējumi un atradumi” rīkotāji aicina studentus, jaunos un pieredzējušos pētniekus piedalīties ar referātiem, kuru tematika saistīta ar tulkošanas un terminoloģijas praktiskajiem aspektiem.

 • Tikšanās ar somu rakstnieci Emmi Iterantu - 7. decembris
  07.12.2016

  Jāņa Rozes apgādā iznākusi somu rakstnieces Emmi Iterantas grāmata “Ūdens atmiņa”.

 • Transcendentie lasījumi - 3. decembris
  03.12.2016

  Tradicionālos “Prozas lasījumus” šogad ievadīs ieskaņas pasākums “Transcendentie lasījumi”. Pasākums pulcēs vairākas sabiedrībā pazīstamas un ar literatūru saistītas personības, kas piedāvās klausītājiem īpaši šim vakaram radītus stāstus. Tos visus vienos kopīga tēma – transcendence jeb tas, kas tiecas pārsniegt ikdienības robežas. Pasākumu rīko Marsela Prusta biedrība Latvijā sadarbībā ar Rīgas Anglikāņu baznīcu.

 • Ikgadējā konference “Literatūra un reliģija” - 2. – 3. decembris
  03.12.2016

  Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes (HZF) Latvistikas un baltistikas nodaļa aicina piedalīties interesentus XI Starptautiskā zinātniskā konferencē „Literatūra un reliģija”, kas notiks Rīgā, Visvalža ielā 4a, 2016. gada 2. - 3. decembrī.

 • Grāmatas "Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas" atvēršana - 2. decembris
  02.12.2016

  Kino kritiķes un žurnālistes Dairas Āboliņas grāmatas "Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas" atvēršanas svētki.

 • Veras Polozkovas dzejas vakars - 26. novembris
  26.11.2016

  Apbrīnojami talantīgajai Verai Polozkovai (Вера Полозкова) izdevās iekarot visu vecumu un sociālo statusu poēzijas cienītāju sirdis. Viņa – paaudzes kultūras varone. 2008.gadā iznāca pirmā Veras „pieaugušo” grāmata „Nepoēmmānija”, pēc tam bija debijas albums „Ne/vienlīdzības zīme” ar savu rok-grupu un, rezultātā, veiksmīgas viesizrādes.

 • Neierastā literatūra: prozas cīņa - 26. novembris
  26.11.2016

  Savā starpā sacentīsies Didzis Melbiksis un Helga Tormane. Helga - Īsos epizodiskos stāstos apraksta sadzīviskas situācijas, paužot savu subjektīvo attieksmi pret tām. Didzis - Normas robežās nenormāls un vienmēr mazliet citādāks - reizēm spēlējas ar burtiem un vārdiem dažādās kombinācijās, cenšoties pārsteigt pats sevi.

 • Foto: www.pexels.com
  Lasījumi "Dzeja kokiem" - 25. novembris
  25.11.2016

  Pasākuma organizētāji: "Mēs cīnāmies, lai netiktu iznīcināti 9 senatnīgi koki Kuldīgas ielā, kas ietilpst Hāmaņu muižas kā Valsts nozīmes kultūras pieminekļa aizsargjoslā. Ir savākti vairāk nekā 465 iedzīvotāju paraksti pret koku nociršanu, kas paredzēta jau līdz 2017. gada janvārim. Ar šo pasākumu vēlamies pievērst plašāku sabiedrības uzmanību, lai pasargātu kokus no brutālas iznīcināšanas."

 • Dace Meiere par Umberto Eko "Prāgas kapsētu" - 25. novembris
  25.11.2016

  Šogad noslēdzam Lipkes "Lasāmšķūni" ar Umberto Eko romānu "Prāgas kapsēta" kopā ar tulkotāju Daci Meieri (Dāce Meiere) un vēsturnieku Iļju Ļenski (Ilya Lensky).

 • Konference "Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam" - 24.-25. novembris
  25.11.2016

  24. un 25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies starptautiska zinātniska konference "Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam". Tā veltīta grāmatniecības un literatūras vēsturnieka, bibliotēku darbinieka Alekseja Apīņa (1926–2004) 90. dzimšanas dienai. Ieeja bez maksas.

 • Zinātniskie lasījumi: Rainis un Aspazija Eiropas kultūrā - 24. novembris
  24.11.2016

  Lasījumus organizē Raiņa un Aspazijas muzejs (MMA) sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Daugavpils Universitāti un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

 • Process: Manfelde, Gaile, Žolude - 24. novembris
  24.11.2016

  Latvijas Rakstnieku savienība uzsāk jaunu ikmēneša lasījumu ciklu "Process".

 • Foto: Vitālijs Vinogradovs
  D. Īvāns "Raiņa ideju nozīme Atmodas laikā" - 15. novembris
  15.11.2016

  Tikšanās ar politiķi un publicistu Daini Īvānu. Viens no Trešās atmodas līderiem, pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs runās par Raiņa vārdu un simbolu nozīmi Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas procesā, t.s., Trešajā atmodā.

 • Spēles prieks, dzerot kokteili „Lord Byron”. Pāvs Matsins „Rīgas zilā gvarde”
  15.11.2016

  Pāva Matsina romāna centrā ir Čaka muzeja darbinieks, kurš kopā ar savu draugu igauņu spiegu Kibuvicu vazājas pa Rīgas krogiem, dzerdams kokteili „Lord Byron” (sarkanā vermuta, viskija un franču apelsīnu šņabja maisījums) un apcerēdams dzīvi. Abu personāžu mierīgo eksistenci iztraucē Maisbikšu iebrukums no Moskovijas geto, un romāna varoņi tiek ierauti teju vai apokaliptiska mēroga cīņā, kurā izšķirsies Rīgas un visas Latvijas liktenis. Apmēram tā varētu ieskicēt sižetu romānam, kurā sižets ir otršķirīgs.

 • Vladimira Goja grāmatas prezentācija - 12. novembris
  12.11.2016

  Vladimirs Gojs (Владимир Гой, īst. vārdā Владимир Астапчик) ir Latvijas krievu rakstnieks, prozists, bērnu stāstu autors. Dzimis Rīgā 1955. gadā. 2008. gadā viņa prozu latviešu tulkojumā izdevis apgāds "Valters un Rapa".

 • Ojāra Vācieša dzimšanas dienas sarīkojums - 12. novembris
  12.11.2016

  Notiks Ojāra Vācieša 83. dzimšanas dienas sarīkojums DVĒSELES MĀJA. Uzmanības lokā šoreiz būs viens no senākajiem koka namiem Pārdaugavā – ēka, kurā dzīvoja dzejnieks un kurā šobrīd atrodas viņa muzejs. Par ēkas kultūrvēsturisko nozīmi runās arhitekts Pēteris Blūms, atmiņās par mājas nozīmīgumu Ludmilas Azarovas un Ojāra Vācieša radošajā dzīvē dalīsies dzejnieku krustmeita, kinorežisore un žurnāliste Vija Beinerte.

 • Akcija: mākslas darbi un to leģendas rakstnieku u. c. kolekcijās - 12. novembris
  12.11.2016

  Ikviens interesents ir aicināts piedalīties ceļojumā MĀKSLAS DARBI UN TO LEĢENDAS RAKSTNIEKU, DZEJNIEKU UN MĀKSLINIEKU KOLEKCIJĀS.

 • Vai Stambulā dzīvo nedabiski lieli kaķi? Linda Nemiera „Sofijas noslēpums”
  09.11.2016

  „Sofijas noslēpuma” prezentācijas pieteikumā tika norādīts, ka Linda Nemiera lasītājiem ir zināma kā fantāzijas žanra romānu autore, bet šoreiz darbs tapis kriptoromāna žanrā. Žanrs tika definēts pavisam nesen, popularitāti iekarojot ar tādiem darbiem kā Dena Brauna „Da Vinči kods”.

 • Grāmatas "Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi" atklāšana - 8. novembris
  08.11.2016

  Svinēsim pierobežu, svinēsim dzīvi, svinēsim grāmatu.

 • Kultūras Krustpunkti 2016 - 2.-5. novembris
  05.11.2016

  Četras dienas, no 2. līdz 5. novembrim, notiks jau desmitā kultūras un mākslu zinātnēm un aktualitātēm veltītā starptautiskā konference „Kultūras Krustpunkti 2016”, kas aptvers vairākus notikumus. Konference kalpos kā platforma gan Latvijas, gan ārvalstu kultūras un mākslas zinātnieku pētījumu prezentācijām, novatorisku ideju komunikācijai, akadēmiskai un lietišķi praktiskai diskusijai.

 • Zinātniskie lasījumi par feminismu un dzimumdiferenci - 3. novembris
  03.11.2016

  LZP granta “Feminisma pretrunas Latvijā: kultūra un varas spēles” (2013–2016) noslēguma zinātniskie lasījumi FEMINISMS UN DZIMUMDIFERENCE MŪSDIENU KULTŪRAS UN SOCIĀLPOLITISKO NORIŠU KONTEKSTĀ.

 • M. Pohodņevas un M. Pelša grāmatas prezentācija - 2. novembris
  02.11.2016

  Kaut gan globālā īstenība mūsdienās ikvienu pietuvina situācijām, kurās cilvēcība tiek rupji apšaubīta, romānā "Naida simetrija" lasītājs sastapsies ar negaidīti atkailinātu spriedzi un skarbumu, ieraugot dzīvi no tās puses, kura viņam ir un paliks – cerams – sveša.

 • KrišBarona dzejas Pirmdiena - 31. oktobris
  31.10.2016

  Lasīsim Barona dzeju, atklāsim personības šķautnes un biogrāfijas nianses. Galu galā Barons ir kļuvis par kultūrvaroni, viņš savā dzīvē un darbā liekas tikpat liels un bezgalīgs, cik biezi viņa latvju dainu sējumi, bet tie ne tuvu nav viss par pašu Baronu. Jaunlatviešu kustība, Pēterburgas avīzes, ģeogrāfijas grāmata un savienotājs starp pirmo latviešu tautas atmodu ar otro- Latvijas Republikas dibināšanu.

 • Čaka dzejas krustojumi - 27. oktobris
  27.10.2016

  Dzeja dzīvo lasīta un skandēta, tāpēc Aleksandra Čaka iela liekas tik tāla no paša Čaka. Aleksandra Čadaraiņa 115. jubilejas dienā ieskandināsim Čaka ielas krustojumus.

 • Ķīniešu klasiskās dzejas lasījumi "Airu vēdas" - 27. oktobris
  27.10.2016

  Pirmais ķīniešu klasiskās dzejas lasījums no cikla "Airu vēdas". Lasījumu vadīs AsiaRes direktors prof. Dr. Franks Kraushārs, kurš iepazīstinās visus klātesošos ar rudens motīviem ķīniešu dzejā, kā arī lasīs dzejoļus un sniegs komentārus par autoriem un viņu darbiem.

 • Aleksandram Čakam veltīta konference - 27. oktobris
  27.10.2016

  Konferenci vada Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore Antra Medne.

 • Neierastā literatūra: Andris Akmentiņš - 26. oktobris
  26.10.2016

  “Pamēģini atlaist tikko noķertu zivi! sāp tikai mazliet. Tev kā vīrietim tā ir gandrīz vienīgā iespēja kā dāvāt dzīvību. Ja zivis neķeras, kaut kas jāmaina. Var mainīt valdību, bet vai tad labāk ķersies zivis? Ja pārkāp noteikumus nejauši – nebēdā. Arī cilvēks ir drīzāk zivs, nevis noteikums. Turi acis un ausis vaļā. Vienmēr var gadīties, ka labāk ķeras nevis zivis, bet stāsti."

 • Rakstnieces Viktorijas Tokarevas radošais vakars - 26. oktobris
  26.10.2016

  Viktorija Tokareva (Виктория Токарева) ir krievu prozaiķe un scenāriste, vairāk nekā 20 grāmatu un scenāriju autore, tai skaitā tādām plašu popularitāti ieguvušām filmām kā „Veiksmes džentlmeņi” un „Mimino”. Rakstnieces varones ir vienkāršas sievietes ar vienkāršām problēmām. Rietumu kritiķi sauc viņu par feministi. Lai arī Viktorija Tokareva pārsvarā raksta reālistiskā manierē, reizēm autore, kā pati saka, ieslīgst „fantastiskajā reālismā”, īstenības atainojumā ievijot maģiju.

 • Anšlavam Eglītim veltīta konference - 25. oktobris
  25.10.2016

  Rakstnieka Anšlava Eglīša (1906–1993) 110. dzimšanas dienai veltīta konference "Anšlavam Eglītim – 110", mēģinot ielūkoties gleznotāja, dzejnieka, rakstnieka, lugu autora, filmu recenzenta daudzpusīgās personības mazāk zināmajos aspektos. Savos iespaidos un vērojumos dalīsies mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, kino pētniece Inga Pērkone, grāmatzinātnieks Viesturs Zanders un literatūras pētnieki Viesturs Vecgrāvis, Sandra Ratniece, Viktors Hausmanis un Inguna Daukste-Silasproģe, dzeju lasīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārcis Maņjakovs. Dalība bez maksas.

 • Literārais seminārs MATRIS LINGUA - 17. - 21. oktobris
  21.10.2016

  Aicināti visi interesenti. Ieeja - brīva. Semināra vadītāji: Vija Laganovska un Sergejs Moreino Rīko Latvijas Rakstnieku savienība, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 • Cukurvates smarža, klavieru sāpošie zobi un drūpošas deviņstāvenes. Inese Zandere „Kaķis brīvdienās”
  17.10.2016

  I. Zanderes veikums – pasaku krājums „Kaķis brīvdienās” – tapis, sadarbojoties ar bērnu grāmatu ilustrācijā ievērojamus panākumus guvušo gleznotāju un Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu. Paveiktais darbs ir krāsains visās tā izpausmēs – gan vizuāli efektīgs, gan saturiski un emocionāli daudzveidīgs. Gluži kā brauciens karuselī, kur gaišās krāsas sajaucas ar tumšajām, smiekli ar skumjām un bērnišķīgais ar nopietno. Šādas krāsu un emociju gammas priekšā grūti palikt vienaldzīgam, tāpēc savs viedoklis par grāmatu būs gan trīsgadniekam, kas ar prieku šķirs attēliem bagātās lappuses, tekstu atstājot otrajā plānā, gan omei, kurai nāksies sastapties ar mājas gruvešos mirstošu vientuļo tēvu.

 • Rakstnieku diskusija: identitāte un māksla - 16. oktobris
  16.10.2016

  Kā mākslinieka identitāte ietekmē radīšanas procesu? Diskusija, kurā piedalās amerikāņu rakstnieks Boriss Fišmans (Boris Fishman), Toms Kreicbergs, krievu dzejnieks, izdevējs un literatūrkritiķis Dmitrijs Kuzmins (Дмитрий Кузмин). Diskusiju vada rakstnieks Maiks Koljērs (Mike Collier).

 • Grāmatas “Pastaiga mirušo pilsētā” atvēršana un izstāde - 15. oktobris
  15.10.2016

  Māra Runguļa grāmatas “Pastaiga mirušo pilsētā” un izdevuma mākslinieka Kristiana Brektes izstādes atvēršana.