Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Ceļā uz pārmaiņām

22.12.2016

Četrus gadus esot kopā ar “Ubi Sunt”, laiks ir paskrējis nemanot. Bet četri gadi – tas ir tikai oficiālais laiks. Kopš idejas rašanās brīža, ideju aprobācijas, ieinteresēto cilvēku iesaistes un daudzām citām lietām, kas nu jau nedaudz pabalējušas atmiņā, ir pagājuši gandrīz pieci gadi. Gandrīz apaļš skaitlis, bet sajūta ir tāda, ka izdarīts vairāk, nekā piecos gados varētu ietilpināt. Un tas viennozīmīgi ir bijis fantastisks laiks – fantastisks “brīnišķīga” nozīmē un fantastisks tā, it kā būtu sastapts zinātniskās fantastikas romānā.

Izklausās nedaudz pēc atvadām? Tā arī ir. Mēs atvadāmies no lasītājiem un “Ubi Sunt”, apzinoties, ka “pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Un “Ubi Sunt” pašlaik ir ceļā uz pārmaiņām – ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes atbalstu top jauna komanda, kurai noteikti būs nepieciešamais jaunais skatījums uz literatūras kritikas pasauli, kura būs ciešākā saiknē ar jauniem rakstīt un vērtēt gribētājiem, jauniem entuziastiem un – mēs ticam – apbrīnojamiem talantiem.

Vēlamies pateikt paldies visiem, kas ar mums ir sadarbojušies, kas mums ir uzticējušies, kas no mums varbūt kaut ko ir iemācījušies! Pirmām kārtām ļoti liels paldies Latvijas Universitātei, īpaši Antonam Pujātam un Andim Janovam! Paldies Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātei, īpaši Ievai Reinbergai! Paldies visiem, kas reizē ar mums sāka darboties (secībai nav izšķirīgas nozīmes): Ligitai Levinskai-Drozdovai, Līvijai Baumanei-Andrejevskai, Sintijai Kampānei, Arnim Koroševskim, Dārtai Dzenītei, Anastasijai Orehovai, Aritai Strodei-Kļaviņai, Svetlanai Pogodinai, Santai Iderei-Bankavai, Unai Alksnei, Haritai Maniņai, Gvido Dzenim! Milzīgs, milzīgs, MILZĪGS paldies visām atsaucīgajām un patiesi draudzīgajām izdevniecībām par grāmatām! Paldies visiem “Ubi Sunt” autoriem, kas šo četru gadu laikā ir rakstījuši recenzijas, sūtījuši jaunradi vai kā citādi kļuvuši par daļu no “Ubi Sunt”! Un paldies vienmēr aktīvajiem un mums svarīgajiem lasītājiem!

Sajūsmā par jauno un drošu gada nogali vēlot –

Jūlija Dibovska un Elīna Kokareviča,

“Ubi Sunt” idejas autores un redaktores no 2012. līdz 2016. gadam