Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Rakstnieku sarunu cikls „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?”

16.05.2017

Latviešu valodas aģentūra trešdien, 17. maijā kafejnīcā Grauzdētava (Rocket Bean Roastery), Miera ielā 29 turpina ikmēneša sarunu ciklu „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” Katra mēneša trešajā trešdienā notiek rakstnieku un dzejnieku sarunas par valodas un literatūras profesionālajiem jautājumiem.

Sarunu cikla vadītājs, dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš aicina dažādu paaudžu līdzīgas vai atšķirīgas ievirzes rakstniekus un dzejniekus uz pārdomām par vēstures atspoguļojumu prozas darbos, stila smalkumiem dzejā, literārā darba valodu, bērnu literatūras piedāvājumu un pieprasījumu, par cenzūru un konjunktūru un citiem jautājumiem, kas paliek aiz uzrakstītā un publicētā.

Uz otro sarunu trešdien, 17. maijā plkst. 18.00 kafejnīcā Grauzdētava, Miera ielā 29 aicināti dzejnieki Jānis Rokpelnis un Arvis Viguls.

Sarunas tēma: modernisms dzejā. Paaudzes ienākšana un nostiprināšanās. Stila smalkumi. Atdzeja un dzeja – kā tā ietekmē oriģinālu, dzejas virzieni, dzeja kā valodas iespēju paplašinātāja.

No aprīļa līdz oktobrim paredzētas 7 sarunas.

Ieeja bez maksas.