Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Redakcijas sleja. Augusts
Evelīna Zilgalve
04.08.2017

Nesen sociālos tīklus aplidoja jociņš, ka augusts esot kā svētdienas vakars. Svētdienas vakaru trauksme mani nepameta vēl ilgi pēc skolas izlaiduma, un ir bijuši vajadzīgi ilgi gadi, lai beidzot nešķīstu asaras par neizbēgamo pirmdienu. Jā, ir pienācis augusts, lielākā daļa vasaras aiz muguras, tomēr tās nav nekādas beigas – Ubi Sunt atkal tuvojas jaunam mazam sākumam.

Skolas brīvlaikos augusts patiešām tika sagaidīts visai drūmi – bija skaidrs, ka 1. augusts nenovēršami aizvedīs pie 1. septembra ar visām tā līdzi nestajām šausmām. Lai gan joprojām dzīve tiek dalīta semestros, nedz svētdienas vakaram, nedz augustam vairs nav tās pašas drūmās pieskaņas.

Šis svētdienas vakars šķietami ir pienācis bez īstas sestdienas, jeb sociālie tīkli ir pilni ar gaudām pēc "īstas" vasaras, meteorologi vairs nezina, ko solīt, pludmales smiltis no peldkostīmiem nav nācies purināt teju nemaz. Lai cik īsta vai neīsta būdama, kalendārā vasara ir. Ubi Sunt savukārt vispār nav iemesla skumt – vēsā vasarā ir tikpat daudz gaismas lasīšanai kā karstā, turklāt augusts nozīmē drīzu tikšanos ar pazīstamiem un vēl nesatiktiem studentiem, kuri noteikti viesosies arī šajā portālā un papildinās Latvijas literāro (un varbūt pat visu humanitāro) telpu.

Tikmēr vēl varam aizbraukt uz "Labu dabu", sarunu ciklā "Miera ķēkis. Kas stāv aiz teksta?" sarunāties ar Māru Zālīti un Andri Žeberu vai Piena svētkos apmeklēt "Zvērīgo mīlu". Baudām literatūru, baudām to, ko Latvijas vasara mums sniedz, un gatavojamies jaunajam semestrim!