Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Grāmatas “Vācu arhitekti Latvijā” atvēršana - 18. maijā

18.05.2014

Pasākums būs informatīvi muzikāls, ikviens interesents varēs atzīmēt Latvijas Vācu savienības izdotās grāmatas “Vācu arhitekti Latvijā” nākšanu gaismā.

Plkst.18.00 Ventspils Galvenā bibliotēka (Ventspilī, Akmeņu ielā 2).

"Vācu arhitekti Latvijā" izvērstā formātā iepazīstina ar vienu no nozīmīgākajām Latvijas kultūras mantojuma vērtībām daudzu gadsimtu garumā – vācu izcelsmes arhitektu būvmākslu Latvijā. Grāmatas mērķis ir parādīt Latvijas un Vācijas kultūras dialogu arhitektūras kontekstā, pozicionējot Latviju kā veiksmīgu radošās izpausmes vietu gan pagātnē, gan arī mūsdienās.

Grāmata "Vācu arhitekti Latvijā" ir vēstījums ne tikai par Latvijas arhitektūru, bet arī par vēsturi un kultūru mijiedarbi cauri laikiem, par arhitektūras valodu, kas, izmantojot dažādiem vēstures periodiem raksturīgus izteiksmes līdzekļus, pauž tās radītāju individuālo savdabību un nacionālo identitāti.

Grāmatas tapšanā ar savu redzējumu par vācu izcelsmes arhitektu pienesumu Latvijas kultūrā iesaistīti pazīstami arhitektūras, mākslas un kultūras vēstures eksperti - Jānis Krastiņš, Ojārs Spārītis, Imants Lancmanis, Pēteris Blūms, Jānis Lejnieks, Eižens Upmanis un Jānis Dripe.

"Vācu arhitekti Latvijā" bija izvirzīta Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas organizētajā Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" 2013. gadā kategorijā "Arhitektūras izdevumi".

Pasākumā Galvenajā bibliotēkā piedalīsies Ventspils Augstskolas studenti un Ventspils vācu kultūras biedrības pārstāvji, par muzikālo noskaņu gādās kultūras biedrības ansamblis “Windau”. “Windau” darbību uzsāka 2006.gadā. No 2011. gada ansambli vada Antra Ziemele, dziesmu tekstus vācu valodā palīdz apgūt Māra Kraule.

Ventspils vācu kultūras biedrība sadarbībā ar Ventspils Augstskolas Tulkošanas fakultātes studentiem un Galveno bibliotēku klausītājiem piedāvājuši vairākus pasākumus- ieskatu Latvijā dzimušā vācu dzejnieka, komiķa, mūziķa un aktiera Heinca Erharda dzīves gājumā un daiļradē, vācu autoru dzejas lasījumus, grāmatu prezentācijas.

Ieeja uz pasākumu bez maksas. Aicināti visi interesenti!