Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Redakcijas sleja. Grāmatmīļi
Mārtiņš Laizāns
01.03.2018.

Februāri "Ubi Sunt" aizvadījis spraigā gaisotnē – teju katru darba dienu publicēta kāda recenzija, intervija, pētījums vai jaunrades darbs. Ar binokli lūkojoties uz martu, redzams, ka šādā raitā ritumā arī turpināsim!

Februāra noslēgums ir laiks, ko grāmatmīļi gaida jo īpaši. Tad feisbukā un citos tīklos var aumaļām iepazīt priekpilnas vilšanās izjūtas, kas piedzīvotas "Latvijas Grāmatu izstādē". Piemēram, tulkotāja Dace Meiere par iespaidiem Ķīpsalā raksta: "droši vien TAM ir diagnoze ar latīnisku vai grieķisku nosaukumu. stiept mājas, kraut kaudzēs, pārkārtot, apostīt, šķirstīt un nelasīt. lielākoties nelasīt. (un es taču divas dienas cītīgi negāju, negāju uz Ķīpsalu. zināju, ar ko tas beigsies, ha.)" Lai kā arī tas katram beigtos, grāmatu kaudzes un kārā lasīšana tomēr ir parādība, kas ielīksmo izdevējus, vērtētājus, kā arī pašus lasītājus (un kaudzēs krāvējus).

Ķīpsalā negaidītu, tomēr iedvesmojošu pārsteigumu piedzīvoja arī "Ubi Sunt" komanda – Latvijas Grāmatizdevēju asociācija izvēlējās portālu "Ubi Sunt" par 2017. gada grāmatu draugu. Jūtamies pagodināti, kā arī pateicīgi visiem portāla autoriem, kuri kopš 2017. gada maija ir nesavtīgi devuši savu artavu portāla jaunplauksmei. Ticam, ka kopīgiem spēkiem arī šogad būsim lieliski draugi grāmatām, tekstiem un literatūrai.

Latvijas literārās dzīves apritē no apvāršņa ar jaudīgu gaismu uzausis arī literatūras virtuālais resurss literatura.lv, kurā apkopota informācija par Latvijas literātiem, pētniekiem un darbiem. Projekta feisbukajosla ir īpaši spilgta – vai ik dienu iespējams uzzināt par kāda literāta apaļu jubileju, veikumiem vai dzīvesgājuma pavērsieniem.

Toties martā visus dzejmīļus un mūzikmīļus beidzot priecēs grupas "Sigma" jaunā albuma "Mitoloģijas" atklāšanas koncerti. Grāmatu draugiem šis notikums būs īpaši tuvs tāpēc, ka visu albuma dziesmu vārdu autori ir latviešu dzejnieki (dzīvie) – Kārlis Vērdiņš, Marts Pujāts, Anna Auziņa un citi. Šeit var iepazīt jaunāko grupas videoklipu "Kūku Marija" dziesmai ar Ingas Gailes vārdiem.

Marts ir arī kūsājošs akadēmiskās pasaules mēnesis. Plānotājus var izrotāt ar LU 76. konferences sekcijām, kuras saistītas ar literatūras un valodas pētniecību – 1. martā par bibliotēkzinātni un Jēkaba Lautenbaha devumu akadēmiskās latvistikas iedibināšanā, 2. martā par Bizantijas kultūrmantojumu tulkojumos, arhitektūrā un kultūrapziņā, 7. martā sekcija ar amizanto nosaukumu "Mūžības skartais "Dvēseļu putenis" laikmetu griežos", kur uzmanības viducī būs Aleksandra Grīna "Dvēseļu putenis", savukārt 8. martā varēs turpināt paplašināt zinību apvāršņus par antīkās kultūras un mūsdienu Eiropas saiknēm.

Tā kā ārā ir gana vēss, tad turpināsim būt grāmatmīļi, jo mīļums, pat ja nāk no grāmatas, tomēr sasilda gan prātu, gan sirdi.