Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

"Liels un mazs" piedāvā bilžu grāmatas "Vista vai ola?" un "Lūdzu, apskauj mani"

16.05.2018.

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" izdevusi jaunas bilžu grāmatas bērniem "Vista vai ola?" un "Lūdzu, apskauj mani".

Bilžu grāmata "Vista vai ola?" asprātīgā veidā iepazīstina bērnus ar mūžveco joku par to, kas bija pirmais – vista vai ola? Mazais cālēns, meklējot atbildi uz šo jautājumu, vēršas pie visiem fermas iemītniekiem, pat saimnieka, tomēr katram no sastaptajiem ir cits viedoklis. Grāmatas autors ir Pšemislavs Vehterovičs, ilustrācijas veidojusi Marta Ludviševska, no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode.

Poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča (Przemysław Wechterowicz) darbi bērniem jau tulkoti angliski, vāciski, itāliski un citās valodās, bet latviešu lasītājiem šī ir pirmā iepazīšanās. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Marta Ludviševska (Marta Ludwiszewska). Fermas iemītniekus viņa portretējusi ar košām krāsām un asām, precīzām līnijām, izvairoties no liekām detaļām, un tādējādi koncentrējot lasītāja uzmanību uz pašu svarīgāko stāstā – dzīvniekiem.

"Vista vai ola?" ir piektā no sešām projekta "Mūsu mazā bibliotēka" bilžu grāmatām. Bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam: autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.

 

Bilžu grāmata "Lūdzu, apskauj mani" ir idillisks un sirsnīga humora pilns stāsts par Lāču Tēti un viņa dēlu, kas dodas pastaigā pa mežu un apskauj visus ceļā satiktos – Veco Alni, Zaķu pāri, Anakondas kundzi, raibo Kāpuriņu un pat Vilku, un Mednieku. Atgriezušies mājās, viņi atklāj, ka kādu tomēr ir aizmirsuši – viens otru. Grāmatu "Lūdzu, apskauj mani" no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode, tās autors ir Pšemislavs Vehterovičs, bet ilustratore – Emilija Džubaka.

Emilija Džubaka (Emilia Dziubak) sirsnīgā stāsta noskaņu paspilgtinājusi ar stilizētiem dzīvnieku un situāciju tēlojumiem, bet mežam raksturīgo faunu izmantojusi kā rāmi, kas ieskauj un apskauj varoņus, radot idilliskas pasakas gaisotni.

"Lūdzu, apskauj mani" ir noslēdzošā "Mūsu mazās bibliotēkas" kolekcijas grāmata un līdz ar tās izdošanu "Liels un mazs" uzsāk lasītveicināšanas programmu 4–8 gadus veciem bērniem, aicinot tajā iesaistīties visas Latvijas bibliotēkas, sākumskolas un pirmsskolas.

 

Programma ilgs līdz 2019. gada maijam un tajā iekļautas kopā 6 augstvērtīgas bilžu grāmatas no Polijas, Slovēnijas, Igaunijas, kā arī viena no Latvijas – jau agrāk izdotā Mārtiņa Zuša bilžu grāmata "Nenotikušais atklājums". Bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam, autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.

Projektā iesaistītie bērni kopā ar skolotājiem un bibliotekāriem lasīs bilžu grāmatas, runās par tām, veiks dažādus radošus uzdevumus un pildīs īpašu darba burtnīcu, ko "Liels un mazs" izdos jau šajā rudenī – tajā bērni vēlreiz satiks grāmatas varoņus un attīstīs radošās prasmes.

Savukārt 2018. gada oktobrī un 2019. gada februārī pie bērniem viesosies izlasīto bilžu grāmatu autori un ilustratori no Polijas, Slovēnijas un Igaunijas, lai vadītu darbnīcas un stāstītu par savām grāmatām un valsti.

Pieteikties projektam vai iegūt par to sīkāku informāciju iespējams rakstot pasts@lielsmazs.lv.

 

Grāmatas izdošanu un projektu "Mūsu mazā bibliotēka" atbalsta Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa", Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Polijas Grāmatu institūts.