Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

18. un 19. oktobrī notiks Edvarta Virzas 135 gadu jubilejai veltīta konference

08.10.2018.

LU HZF Latvistikas un baltistikas nodaļa rīko starptautisku zinātnisku konferenci "Ed. Virzam – 135: Nav māņi brīvība, bet kļūdīgs mērķis tavs. // Ir tautas dažādas, bet katrai liktens savs", kura notiks 18. oktobrī LU Mazajā Aulā, savukārt 19. oktobrī LU Akadēmiskajā bibliotēkā. Tā būs pirmā dzejnieka Ed. Virzas daudzpusīgajai darbībai veltīta konference, kurā piedalīsies Latvijas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Liepājas Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas, Daugavpils Universitātes mācībspēki, kā arī pētnieki un tulkotāji no ārzemēm: Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Polijas, Ungārijas, Austrijas, Francijas.

Tā būs pirmā konference, kas visaptveroši izvērtēs izcilā, padomju laikā pilnībā noklusēta rakstnieka Virzas devumu mūsu literatūrā un kultūrā. Virza piedalījās Latvijas neatkarības izcīņā ne vien ar spalvu, bet arī kā strēlnieks. Konference  iezīmēs viņa intereses, kontaktus, literārās saiknes ar Eiropas kultūru diahronā un sinhronā skatījumā. Priekšlasījumos tiks analizēts viņa ieguldījums ne vien literatūrā, mākslas, teātra un mūzikas kritikā, bet arīdzan ideoloģijas, politikas, reliģijas izpratnes veidošanā. Pirmo reizi tiks izvērtēti E. Virzas tulkojumi citās valodās, kā arī viņa paša tulkojumi.

 

Konferences laikā skolēni prezentēs E. Virzas dzejas tulkojumu un analīzes konkursa labākos darbus un tiks atvērts E. Virzas "Rakstu" jaunais sējums (sastādītāja A. Kubuliņa).

 

Konferences programma

 

Laipni aicināti visi interesenti!