Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Mūsdienu latviešu dzejas ainai pievienojas jauna balss
Ruta Kurpniece
08.10.2018.

Dzejas dienas beigušās, bet pasākumi turpinās! Atvasarīgi siltā 18. septembra vakarā mēs, literatūras mīļotāji, tikāmies mājīgajās grāmatnīcas/bāra "Bolderāja" telpās, lai nodotos dzejas baudīšanai, mierpilnai vīna malkošanai un tortes tiesāšanai. Iemesls – Daiņa Deigeļa ilgi gaidītā debijas krājuma "Dievs beidz" atvēršanas svētki un (izpļāpāšos) vakara galvenā varoņa dzimšanas diena!

Īsti atvēršanas svētki nedrīkst paiet bez oficiālām (varbūt arī ne tik oficiālām) uzrunām. Šoreiz tādas teica kolorītais un jaunais izdevējs Valters Dakša, kura apgādā iznāca krājums, redaktore Inga Gaile, kura atzinās, ka šādu amatu ieņēma pirmoreiz, dažus vārdus teica arī krājuma ilustrāciju autore Elizabete Punka un, protams, pats Dainis, kurš gan vairāk aizrāvās ar dzejas lasīšanu.

Par apmeklētību sūdzēties nevarēja – "Bolderājas" mazā istaba bija ļaužu pilna. Jāsaka gan, ka laikapstākļi pārsteidza nesagatavotus un tik siltā vakarā pasākums veiksmīgāk izdotos kaut kur ārpus telpām – "Bolderāja" nav pateicīga vieta lielām ļaužu masām, tāpēc veidojās diezgan nepatīkams bezgaiss. Taču, ja to atstājam malā, kopumā atmosfēra bija patīkama.

Pēcgarša: ieslīgšana dzejas lasīšanā un filozofiskās pārdomās par sevi, sabiedrību un to, kā šajā kontekstā iederas jēdziens "dievs". (Un kāpēc dzejā "Dievs beidz"?)

P. S. Lai gan sākumā tika teikts, ka šoreiz iztiksim bez rupeklībām un neķītrībām un dzejoļus par prostitūtām un pupiem atstāsim citai reizei (šajā brīdī auditorija vīlusies nopūšas), taču pēc zināma daudzuma vīna sākās krājumā neiekļauto dzejoļu pārcilāšana un izpildīšana...