Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS
Janis Rozentāls. Venēcijas ainavas skice uz kataloga titullapas. 1912. g.
Janis Rozentāls. Venēcijas ainavas skice uz kataloga titullapas. 1912. g.
Lekcija "Rozentāls Itālijā" J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā

05.12.2018.

J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejs aicina iepazīt Jaņa Rozentāla Itālijas ceļojuma stāstu un mākslas darbus, kurus iedvesmojusi šī zeme.

2018. gada 9. decembrī plkst. 14.00 J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā notiks lekcija, kas veltīta Jaņa Rozentāla ceļojumam uz Itāliju.

Jau kopš 15. gadsimta Itālija ir mākslas svētceļnieku nozīmīgākais galamērķis. Gadsimtiem ilgi tā ir bijusi zeme, kur sapņojis nonākt vai ikviens mākslinieks, lai skatītu Senās Romas kultūras mantojumu, apbrīnotu Renesanses laikmeta mākslinieku darbus, itāļu baroka greznību, klasicisma mākslas skaidrību un harmoniju.

Sapni par Itāliju tiecās piepildīt arī daudzi vācbaltu un latviešu mākslinieki: Karls Gothards Grass, Johans Leberehts Eginks, Teodors Zaļkalns, Niklāvs Strunke u.c. Viņu vidū arī Janis Rozentāls.

Janis Rozentāls ceļoja uz Itāliju 1912. gada vasarā kopā ar savu sievu Elliju Forseli-Rozentāli, kura pirms kāzām bija papildinājusi muzikālo izglītību Milānā (1896. g.) un Romā (1900. g.) un prata itāļu valodu. Savukārt Rozentāls Itāliju apmeklēja pirmo un vienīgo reizi savā dzīvē, taču šī ceļojuma iespaidi spēcīgi ietekmēja viņa mākslu. Saistošas ir gan ceļojuma laikā tapušās skices, kas rāda apmeklētajās vietās (Venēcijā, Boloņā, Romā u.c.) gūtos iespaidus, gan arī gleznas, kurās atmirdz dienvidu saule un mirdzošā jūra Kapri salas krastos.

Biļešu cenas

Lekcijas apmeklējums: 2.50 EUR,

Skolēniem, studentiem un pensionāriem 1.50 EUR.