Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Bilžu grāmata bērniem par emociju spēku: "Ērika un bailes"

06.12.2018.

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" izdota mākslinieka Jura Petraškeviča bilžu grāmata "Ērika un bailes".

Ērikai līdzās dzīvo Bailītes – mazas būtnes, kas slēpjas mājā un dārzā un labprāt spēlē ar Ēriku paslēpes un baidīšanās spēles. Bet līdz ar Negaisu ierodas patiesi lielas Bailes! Tomēr tieši Bailes palīdz Ērikai ļoti, ļoti saņemties un jozt pa taciņu, pāri peļķēm, garām krūmiem, uz priekšu vien! Jo nekas cits nenes tik ātri uz priekšu kā lielās Jožambailes!

Šī poētiskā bilžu grāmata mudina apdomāt, kā vienmēr mainīgās emocijas ik brīdi ietekmē cilvēka pasaules izjūtu un uzvedību, cik trausla ir robeža starp bailēm un drosmi. Izmantojot drosmīgas krāsas, leņķus, tekstūras un perspektīvas Juris Petraškevičs ļauj lasītājam just visu, ko jūt grāmatas galvenā varone Ērika.

Jura Petraškeviča mākslinieciskajā rokrakstā saplūst bērnišķīga radošā brīvība ar lielu pieredzi - viņš ir viens no pazīstamākajiem un respektētākajiem Latvijas grāmatu māksliniekiem, kura ietekmē izveidojusies vesela jauno ilustratoru paaudze. "Ērika un bailes" ir Petraškeviča debija kā bērnu grāmatas teksta autoram.

Juris Petraškevičs jau iepriekš ilustrējis "Liels un mazs" izdotās grāmatas "Māsa un brālis" un "Trīs draugi vienas upes krastā", kas izdota arī angļu valodā.