Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Redakcijas sleja
Mārtiņš Laizāns
30.05.2017

Una hirundo non facit ver* – tieši tāpat arī Ubi Sunt atgriežas apritē rāmā gaitā, rūpīgi apsverot un apdomājot, kā labāk turpināt reiz labi sākto. Atgriežoties gadās saskarties arī ar dažādām tehniskām ķibelēm un nedienām – tieši tāpat kā Odisejam mājupceļā uz Itaku. Tomēr sīkas aizķeršanās nekavē virzību uz atklātu jūru.

Jaunā Ubi Sunt redakcija, iedvesmas un spara pilna, ir nedaudz mainījusi uzsvaru un virzienu, kādā tiek šķetināts pats uzstādījums Ubi Sunt? (Kur ir?) – no nostalģiskām ilgām pēc pagājušā šis jautājums ir pārvērsts aktuālās, tagadnīgās, kā arī iespējamās nākotnes meklējumos, vienlaikus neaizmirstot par neizmērojamo pagātnes mantojumu (par to vairāk atjaunotajā sadaļā Par mums).

Šāds pavērsiens saistāms ar to, ka literatūras dzīve Latvijā, šķiet, kuras kūsādama – interneta žurnāls Satori ieguvis jaunu veidolu, laikmetīgās literatūras un filosofijas žurnāls Punctum sarūpējis festivālu Iztēles ģeogrāfija, drīz norisināsies starptautisks dzejas festivāls Dzeja bez robežām (ex-Dzejnieka asinis), turpina iznākt gan latviešu literatūras un vēstures žurnāls Domuzīme, gan LRS literatūras laikraksts konTEKSTS, kā arī jauni literatūrai un mākslai veltīti izdevumi Žoklis un Ķīlis. Rosīgi tiek projektēta arī jaunā LU Rakstu māja, kas būs gluži vai aleksandrisku mērogu miteklis mākslām un mūzām.

Visi minētie un vēl daudzi citi notikumi un procesi Latvijas literārajā vidē liek domāt, ka nelietderīgais (iepazīstiet to drīzumā portālā Ubi Sunt recenzijā par Nučo Ordines grāmatu „Nelietderīgā lietderīgums”!), kam tiek pieskaitīta arī literatūra un tās pētniecība, tomēr ir svarīgs un nav iecerējis atkāpties svētā ekseļa priekšā, lai beidzot takš darītu ko jēdzīgu.

*Viena bezdelīga pavasari nenes (latīņu val.)