Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Savējo tikšanās pasākums Vēsturiskais romāns.

26.08.2017

30. augustā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, notiks trešais cikla SAVĒJO TIKŠANĀS pasākums VĒSTURISKAIS ROMĀNS. Sarunāsies Osvalds Zebris un Inga Gaile. Sarunu vadīs Arno Jundze.

Katrs no grāmatu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" romāniem aptver kādu laika periodu 20. gadsimta Latvijā. Šīs sērijas romāni ir iemantojuši lielu popularitāti lasītāju vidū, gan ļaujot atskatītas uz neseno vēsturi, gan arī rosinot kritiski pārvērtēt šo laiku.

Sarunā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par romānu tapšanas gaitu, par vēsturiskā romāna lomu Latvijas literatūrā, par laikmeta un autora attiecībām u.c.

Grāmatu sērija 2014. gadā aizsākās ar Osvalda Zebra romānu "Gaiļu kalna ēnā", kas lasītājiem piedāvā literāro versiju par 19. gs. beigām un 20. gs. sākumu Latvijā. Šī gada pavasarī autors par šo darbu saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu.

Sērijā izdotais darbs "Stikli" ir dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes pirmais romāns. Tā darbība risinās no 1937. līdz 1939. gadam, kad Latvijā valda Kārļa Ulmaņa autoritārais režīms.