Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Izdots Janas Veinbergas stāstu krājums "Vēl viena diena"

09.01.2018

Janai Veinbergai šī nav debija ne īsprozā, ne prozā vispār – līdz šim izdots arī viņas stāstu krājums "Nenotikusi mīlestība" un detektīvromāns "Klavierkoncerts".

Krājumā "Vēl viena diena" iekļautie desmit stāsti katrs ir kā suverēna pasaule, bet visi kopā veido vienotu kompozīciju gluži kā planētas – Saules sistēmu. Katrs stāsts atšķiras no pārējiem ar tēlu izvēli, to runasveidu, ar krāsu, skaņu, garšu pasaules tēlojumu, bet visus vieno ļoti spēcīgs motīvs, vibrējošs krājuma "nervs": māju un tuvības meklējumi mūsdienu nedrošajā, saraustītajā pasaulē.

Janas Veinbergas īsprozas iezīme ir savdabīgi noslēpumaina tēlainība – autore raksta tik spēcīgā sajūtu tonalitātē, ka lasītājs teju fiziski spēj saskatīt atainoto dūmaku, saost rudens lapu smaržu un dzirdēt tālīnu klavierspēli. Sevišķi tas sakāms par stāstu ciklu "Liepājas vecie nami", kurā Liepājas vecpilsētas kolorītu sajutīs ikkatrs lasītājs – ne tikai tie, kuri tajā viesojušies. No otras puses, šie stāsti ir vispārcilvēciski: gan Liepāja, gan citas autores aprakstītās vietas ir daļa no daudz lielākas pasaules ainas un varoņu vietā itin viegli varam iztēloties sevi vai pazīstamus cilvēkus.

Mūsdienīgu dizainu krājumam veidojusi māksliniece Krista Jūlija Kreišmane.