Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
RSS

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi Danas Arnoldas grāmata "Saprast mākslu"

08.03.2018

"Saprast mākslu" ir aizraujošs ievads mākslā, kas runā ar lasītāju par jautājumiem, kuriem bieži vien nav vietas ierastajos mākslas apskatos, kur dominē lielie mākslinieki un hronoloģisks vai progresīvs vēstījums par mākslas attīstību.

Grāmatā risinātās tēmas palīdz runāt par mākslu un tās dažādajām nozīmēm neparastā un "vienkāršajam mākslas baudītājam" saprotamā veidā, kā arī sniedz iespēju aplūkot mākslas darbus no visas pasaules.

Lasīt Danas Arnoldas grāmatu ir kā sarunāties ar entuziastisku mākslas lietpratēju – viņas erudīcija, trāpīgi un atjautīgi izvēlētie piemēri padara šo grāmatu par lielisku ceļabiedru mākslas labirintos.

"Danas Arnoldas grāmata ir aizraujošs ceļojums mākslas pasaulē, kura laikā lasītājam jābūt izmanīgam un atjautīgam, lai neapmaldītos autores iezīmētajos personību un mākslas virzienu, kategoriju un apsvērumu lielceļos un sānu taciņās. Autore jau pašā grāmatas sākumā rada sievišķīgu haosu, savienojot stilus, gadsimtus, personības, tehnikas, un ar Šeherezadei piemītošu prasmi ievīt vienu stāstu otrā ataino mākslas procesus kā ļoti dzīvu mūsu pašreizējās dzīves sastāvdaļu. Viņas stāsti uzvar mākslas zinātnē nevajadzīgi valdošo hronoloģisko lineārismu un apliecina, ka māksla, vai tā radīta pirms tūkstošiem gadu vai tikai vakar, pastāv šodien un pašlaik, tieši tad, tieši tajā minūtē, kad mēs to redzam un apjaušam." Astrīda Rogule, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja

Dana Arnolda ir arhitektūras vēstures un teorijas profesore Midlseksas Universitātē Lielbritānijā. Viņas sarakstītā grāmata "Art History: A Very Short Introduction" ir tulkota vairāk nekā desmit valodās.

No angļu valodas tulkojis Vilis Kasims.